Bethesda wypuści specjalną edycję The Elder Scrolls IV: Oblivion

"The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year Edition", bo pod taką nazwą zostanie wydana gra, będzie zawierać dwa duże bonusy - dodatek Shivering Isles i rozszerzenie Knights of the Nine.

Edycja specjalna ma być skonstruowana w taki sposób aby usatysfakcjonować wszystkich graczy. Zarówno ci, którzy po raz pierwszy zetkną się z Oblivionem, jak i starzy wyjadacze, nie powinni czuć się zawiedzeni. Dla tych drugich przewidziano dwa duże rozszerzenia. Dodatki te, zawarte w edycji Game of the Year powinny starczyć na co najmniej 30 dodatkowych godzin grania.

Rozszerzenie Knigths of the Nine zawiera całkowicie nową frakcję i questy, a także odpowie na wiele pytań związanych z Ayleidami, które można znaleźć w Oblivionie. Gracze mogą też m.in. dołączyć do nowego rycerskiego bractwa i poprowadzić je do walki przeciwko królowi-magowi i jego demonicznym sługom.

Dodatek Shivering Isles, według twórców, to ponad 30 godzin rozgrywki. Rozszerzenie pozwala zwiedzić graczom całkowicie nowy obszar gry. Znajdują się tam zupełnie nowe tereny, podziemia, a także przedmioty, bronie, czary i dużo, dużo więcej.

Jak do tej pory, oficjalnie, nie podano żadnej informacji dotyczącej daty premiery edycji specjalnej ani jej ceny. Krążą jednak plotki, iż może to być jeszcze wrzesień tego roku. Cena będzie wahać się w granicach 39 dolarów za wersję na PC i 49 za wersje konsolowe.