BetterZip 1.2 - nowa wersja makowego archiwizatora

Aplikacja BetterZip, służąca do archiwizacji dokumentów dla platformy Mac OS X, doczekała się nowego wydania. W edycji oznaczonej numerem 1.2 producent, firma MacItBetter dodał m.in. możliwość zabezpieczania plików ZIP hasłem dostępu.

BetterZip 1.2 - nowa wersja makowego archiwizatora

BetterZip 1.2

BetterZip, podobnie jak znane archiwizatory dla Windows, takie jak WinZip czy WinRAR, pozwala na podgląd zawartości skompresowanego archiwum bez konieczności wypakowania jej do stosownego folderu na dysku twardym. Pliki mogą być kompresowane lub wypakowywane za pomocą metody "drag and drop". Program pozwala również na tworzenie archiwów kompatybilnych z systemami Windows i Linux.

W wydaniu 1.2, oprócz wspomnianego już szyfrowania archiwów, przyspieszono tempo archiwizacji plików oraz wprowadzono obsługę formatów CPIO, RAR i 7-Zip. Oprócz nich aplikacja radzi sobie z archiwami ZIP, TAR, GZIP i BZIP2.

Program dostępny jest w wersji uniwersalnej (dla Macintosha z procesorami Intel i IBM PowerPC); do działania wymaga systemu Mac OS X 10.4. Jego pełna wersja kosztuje niecałe 20 USD, jednak można również wypróbować możliwości narzędzia za pośrednictwem 30-dniowej wersji demonstracyjnej.

Więcej informacji: MacItBetter