Beyond Good & Evil 2 - obecna generacja konsol za słaba

Prace nad Beyond Good & Evil 2 trwają i są na bardzo zaawansowanym etapie. Okazuje się jednak, że gra jest bardzo zaawansowana technologicznie. Obecna generacja konsol nie sprostałaby jej wymaganiom sprzętowym i dlatego prawie na pewno pojawi się dopiero wraz z nowymi konsolami.

Ubisoft prawdopodobnie poczeka z wydanie kontynuacji Beyond Good & Evil na pojawienie się kolejnej generacji konsol. Potwierdzają to słowa producenta Michela Ancela cytowane przez serwis Eurogamer.net. Mimo to zaznacza on, że jego zespół ciągle zastanawia się nad możliwością wycięcia z gry pewnych elementów tak, by mogła zostać wydana jeszcze na obecnej generacji konsol.

Anacel dodaje jednak, że chce by gra była doskonała i wolałby zachować ją w obecnym stanie z wszystkimi jej elementami, które nadają jej niepowtarzalny charakter. Tu jednak pojawia się problem, gdyż ma ona tak wysokie wymagania sprzętowe, że obecne konsole nie mają szans im sprostać.

Gra jest już na bardzo zaawansowanym etapie produkcji, ale prace nad jej ulepszaniem ciągle trwają. Jakiś czas temu, zespół odpowiedzialny za Beyond Good & Evil 2 zrobił sobie przerwę i przygotował tytuł Rayman Origin. Jest to platformówka z wysokiej jakości grafiką 2D.

Ubisoft liczy, że druga część Beyond Good & Evil odniesie sukces komercyjny. Pierwsza odsłona gry została bardzo przychylnie przyjęta przez recenzentów i z biegiem czasu zebrała pokaźne grono fanów, ale nie była wielkim przebojem kasowym. Obecnie ma być inaczej w związku z dużym zainteresowaniem kontynuacją gry.