Beyond Good & Evil: wersja HD w Xbox Live Arcade

Oryginalna wersja gry ukazała się w 2003 roku i została wysoko oceniona przez recenzentów. Okazało się jednak, że pod względem wyników finansowych tytuł ten nie odniósł sukcesu. Teraz będzie miał swoją drugą szanse w wersji HD na Xboxa.

Dlaczego po siedmiu latach wydawać grę, która nawet w swoich czasach nie odniosła zamierzanego sukcesu? Odpowiedź jest taka, że najwyraźniej nie odniosła go tylko z powodu złego marketingu i sporej konkurencji w momencie pojawienia się na rynku.

Obecnie gra ma wielu fanów, którzy z niecierpliwością czekają na jej, zapowiedzianą w 2008 roku, kontynuację. W założeniach gra miała być trylogią, jednak teraz nawet jej sequel nie jest pewny.

Niedawno nadzieje fanów odżyły, gdy w internecie pojawiła się rzekoma zapowiedź filmowa Beyond Good & Evil 2. Wydanie wersji HD pierwszej części gry może być związane z planowanym sequelem, ale przede wszystkim jest próbą osiągnięcia zysków, jakich spodziewano się po tym tytule już wcześniej.

Prace nad Beyond Good & Evil HD trwały 7 miesięcy. Wymieniono 90 proc. tekstur, wykonano od nowa występujące w niej postacie, poprawiono błędy i wprowadzono rozdzielczość HD 1080p. Gra ma działać przy 60 klatkach na sekundę.

Beyond Good & Evil pojawi się w lutym, razem z czterema innymi grami, które zostaną wtedy wydane w Xbox Live Arcade. Między nimi będzie także konsolowa wersja gry Torchlight.