Bez limitu

Najdroższe nie zawsze jest najszybsze i najlepsze, bo są produkty nieproporcjonalnie drogie w stosunku do rzeczywistej wartości. Jednak przedstawione tu urządzenia możemy polecić z czystym sumieniem.

Najdroższe nie zawsze jest najszybsze i najlepsze, bo są produkty nieproporcjonalnie drogie w stosunku do rzeczywistej wartości. Jednak przedstawione tu urządzenia możemy polecić z czystym sumieniem.

To już trzecia część przewodnika, który publikujemy w kolejnych wydaniach PC Worlda. W każdej proponujemy po trzy najlepsze, zdaniem redakcji, urządzenia, które wyróżniają się w ramach określonych przez nas założeń. W pierwszym odcinku zajęliśmy się kilkunastoma kategoriami sprzętowymi i wyłoniliśmy mistrzów opłacalności - modele najtańsze, lecz oferujące zarazem walory użytkowe na dobrym poziomie. Większość klientów decyduje się właśnie na taki sprzęt. Nie gwarantuje oszałamiających osiągów, nie sprawi, że obliczenia matematyczne pecet wykona błyskawicznie ani że postacie w grach będą po prostu płynęły przez piękne krajobrazy, które kreuje akcelerator grafiki 3D. Pozwala jednak cieszyć się sprawnie działającym pecetem, który zapewnia optymalną wydajność w stosunku do poniesionego wydatku, bo dobrze dobrano komponenty.

W drugiej części redakcyjnego cyklu postanowiliśmy zająć się najciekawszymi produktami z kategorii szeroko rozumianych urządzeń mobilnych. Jeśli interesuje cię ta tematyka, a przegapiłeś wspomniane artykuły, to zachęcamy do ponownej lektury poprzedniego wydania PC Worlda. Dowiesz się, które notebooki uważamy za najatrakcyjniejsze w swoich kategoriach cenowych, które projektory najlepiej sprawdzą się podczas prezentacji, a także np. które słuchawki do telefonów komórkowych zapewnią największą wygodę i najlepszą jakość rozmów.

Tym razem wytypowaliśmy produkty najlepsze. Tu nie ma mowy o kompromisach. Urządzenia są drogie, ale z sygnałów od czytelników wiemy, że chętnie kupowane. Brak limitów cen nie oznacza, że wybieraliśmy, nie zwracając na nie uwagi. W wypadku modeli znakomitych rzeczywiście nie miały znaczenia, ale jeśli uznaliśmy, że podobne urządzenia mają zbliżone walory użytkowe, przedstawialiśmy tańsze z nich. Sądzimy, że nasze typy pozwolą zbudować naprawdę wspaniały komputer, który będzie służył bez zadyszki jeszcze przez najbliższe 2-3 lata. Nie proponujemy całych konfiguracji, bo omówiliśmy je szczegółowo w poprzednim wydaniu. Typujemy wybrane grupy komponentów, z który możecie wybrać jeden element lub skompletować z nich cały pecet. Komponenty zostały dobrane tak, aby wszystko współpracowało bez problemów (oczywiście w obrębie określonych platform - AMD, Intel, czasami obu). Wybierając polecaną przez nas płytę główną, można automatycznie zdecydować się na wyróżnioną kartę graficzną i np. procesor.

Oprócz komponentów stanowiących siłę napędową peceta, wyłoniliśmy także najwydajniejsze peryferia, które w dużym stopniu decydują o pełni wygody pracy z komputerem. Nie wyobrażamy sobie, aby kupując bardzo szybki komputer, zrezygnować z równie dobrego monitora, dlatego w naszych opisach nie zabrakło wyświetlaczy LCD o dużej przekątnej ekranu, które pozwolą np. w pełni wykorzystać możliwości najszybszych kart graficznych. Podobnie wygląda sprawa z projektorami, które stanowią bardzo często istotny element najlepszych konfiguracji. Pozwalają na oglądanie filmów i utworzenie z domowego środowiska sali kinowej na wysokim poziomie lub oferują wygodę i skuteczność prezentacji biznesowych na zupełnie innym poziomie jakościowym.