Bez niespodzianek

Wyniki finansowe Microsoft świadczą o dobrej kondycji giganta z Redmond. Nadchodząca premiera Windows 2000 może ją tylko poprawić.

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za miniony kwartał. Firma kolejny raz odnotowała większe zyski niż zakładały analizy. W minionym okresie dochód netto firmy osiągnął 2,44 mld USD, a obrót w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrósł o prawie 18%. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników uzyskanych w tym kwartale. Są one efektem dużego i stabilnego popytu na nasze produkty na całym świecie, a ostatnio szczególnie w Azji" - powiedział John Connors, główny księgowy Microsoftu.

Przedstawiciele firmy przyznali jednak, iż zanotowano znaczny spadek dynamiki sprzedaży oprogramowania na rynku korporacyjnym. Prawdopodobnie jest to wynik wstrzymania przez wiele przedsiębiorstw zakupów technologii informatycznych aż do nadejścia 2000 roku. Obecnie sytuacja powinna się normować, co pozwala sądzić, że sprzedaż w najbliższym okresie wzrośnie.

Jednym z czynników, które mają przekonać klientów do najnowszych produktów Microsoftu, są ich systemy zabezpieczeń. Producent zapewnia, że np. Windows 2000 od początku był projektowany pod kątem odporności na ataki z zewnątrz i znacznie lepiej chroni prywatne dane użytkowników niż poprzednie wersje tego systemu.

Więcej informacji: www.idg.net