Bez palca ani rusz

Toshiba zaprezentowała czytnik linii papilarnych, który pozwoli użytkownikom notebooków na łatwe logowanie się do firmowych sieci.

Toshiba wraz z firmą Identix zaprezentowały czytnik linii papilarnych, który umożliwia identyfikację użytkownika na podstawie linii papilarnych. Nowe urządzenie będzie montowane w notebookach firmy i według zapewnień przedstawicieli Toshiby, wprowadzi nowy poziom bezpieczeństwa i wygody w uzyskiwaniu dostępu (logowaniu się) do zasobów pojedynczych komputerów czy tez firmowych sieci. Użytkownicy nie będą musieli pamiętać haseł ani identyfikatorów, gdyż wystarczy tylko odciski ich palca.

Zestaw Fingerprint Reader składa się ze specjalnego czytnika linii papilarnych firmy Identix podłączanego do złącza PCIMCIA oraz aplikacji firmy BioLogon. Oprogramowanie systemu umożliwia przechowywanie wielu identyfikatorów i haseł, tak więc z danego komputera może korzystać kilku użytkowników.

Fingerprint Reader na razie współpracuje z systemami Windows ale jak informuje producent wkrótce pojawią się także wersje dla innych platform. Cena zestawu wynosi 179 USD.


Zobacz również