Bezbłędna nagrywarka

Creative Technology przedstawiła nagrywarkę CD-RW Blaster 12-10-32 wykorzystującą technologię Burn-Proof, eliminującą błędy podczas zapisu danych.

Firma Creative Technology zaprezentowała nagrywarkę CD-RW Blaster 12-10-32 wykorzystującą technologię Burn-Proof. Zastosowana metoda eliminuje błędy przy zapisie danych na krążku, wynikające z braku danych w buforze. Niedobór informacji w buforze ma miejsce przy przesyłaniu niewystarczającej ilości informacji z komputera, na co może mieć wpływ np. wolny procesor lub wielozadaniowość systemu.

Nagrywarka potrafi zapisywać dane na płytach CD-RW z maksymalną prędkością 10x, a na krążkach CD-R - 12x. Odczyt dysków odbywa się maksymalnie z szybkością 32x. Urządzenie wykorzystuje interfejs IDE i korzysta z wewnętrznego cyfrowego łącza S/PDIF-out. Napęd czyta płyty w formacie CD-Audio, CD-ROM, Photo-CD, Video-CD, CD-R, CD-RW, CD Extra, CD TEXT, CD-ROM XA i CD-I.

Wraz z produktem dostarczane są pakiety do nagrywania płyt CD - Nero Burning firmy Ahead Software oraz abCD firmy Prassi Software. W zestawie znajduje się też jedna "czysta" płyta CD-RW i krążek CD-R. Nagrywarka jest na razie sprzedawana w sklepach w Azji, a także poprzez Internet w cenie 299 USD.

Więcej informacji: www.creative.com/


Zobacz również