Bezpieczeństwo użytkowników Google Chrome zagrożone!

Użytkownicy zgłosili problemy z przeglądarką Google Chrome. Jak się okazuje, błędów jest kilka, a jeden z nich może być wykorzystywany przez cyberprzestępców!

Firma Google wypuściła najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome dla systemów Windows, Mac i Linux o numerze 86.0.4240.183. Po aktualizacji programu użytkownicy znaleźli problemy, które mogą mieć poważne konsekwencje.

W raportach pojawia się 10 błędów zabezpieczeń, które zostały znalezione w kodzie przeglądarki Google Chrome. Okazuje się, że jednym w problemów jest luka typu zero-day, która może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców.

Już kilka dni po wydaniu stabilnej wersji przeglądarki Google Chrome, jeden z kierowników technicznych Google Project Zero Ben Hawkes ujawnił błąd systemy Windows, który jest określany jako zero-day. Problem został zauważony w systemie Windows 10, jednak prawdopodobnie dotyczy również systemu Windows 7, 8 oraz 8.1.

Oficjalnie firma Google nie podała drogi postępowania, który byłby optymalny dla ochrony bezpieczeństwa. Jedyny sprawdzony sposób, który zabezpiecza użytkowników przed atakami jest stała aktualizacja wszystkich programów, w tym Google Chrome. Aby upewnić się, że mamy najnowsza wersję przeglądarki wystarczy wejść w Menu>Ustawienia>Chrome - informacje. Ponadto ważne jest również korzystanie z oprogramowania antywirusowego. Aktualizacja, która ma naprawić wszystkie błędy, w tym zgłoszony błąd typu zero-day wyjdzie 10 listopada.

Zobacz również: To już koniec Panelu Sterowania - Microsoft usuwa go z Windows 10!