Bezpieczna muzyka

Kalifornijska firma Liquid Audio udostępniła nową wersję bezpłatnej aplikacji służącej do odtwarzania muzyki - Liquid Audio 5.

Kalifornijska firma Liquid Audio udostępniła nową wersję bezpłatnej aplikacji służącej do odtwarzania muzyki - Liquid Audio 5.

Program umożliwia odtwarzanie wszystkich popularnych formatów dźwiękowych, od WAV i MP3 po Advanced Audio Codec (AAC), ATRAC3 firmy Sony, Dolby AC3 oraz transmisji strumieniowych odbieranych na żywo z Internetu. Koncerny fonograficzne zapowiedziały, że będą wspierać rozpowszechnianie Liquid Audio, ponieważ podstawowy format zapisu plików muzycznych (*.la), stosowany w odtwarzaczu, zabezpiecza je przed nielegalnym kopiowaniem.

Bezpieczna muzyka
Niestety, utwory Liquid Audio nagrywane w trybie 256 kb/s, a nie 128, są objętościowo dwa razy większe niż MP3. Tym samym wymagają więcej czasu na pobranie z Sieci.Z poziomu odtwarzacza możliwe jest nagrywanie utworów zapisanych w formacie Liquid Audio bezpośrednio na dysk CD. Płyty takiej nie da się jednak powielać. Nie ma również możliwości przekonwertowania formatu na MP3 albo WAV, bowiem producent nie udostępnił publicznie specyfikacji technicznej formatu i nie zamierza tego uczynić w przyszłości. Ponadto w każdym utworze znajduje się "znak wodny" ("Genuine Music Mark") informujący, skąd, kiedy i przez kogo utwór został pobrany. Ma to zapobiec ewentualnym próbom złamania formatu i nielegalnemu kopiowaniu nagrań.

Format Liquid Audio został opracowany w celu sprzedaży utworów muzycznych w Sieci. Zezwolenie na pobranie jednego utworu kosztuje przeciętnie 99 centów. Użytkownicy Liquid Audio mają dostęp do ponad 70 tysięcy utworów muzycznych zgromadzonych w serwisach BMG Entertainment, EMI Group, Warner Music i Universal Music.

Program do odtwarzania plików

Liquid Audio 5#######

Liquid Audio, www.liquidaudio.com

Cena: bezpłatny