Bezpieczna poczta

W związku z nasilającą się w ostatnich dniach w Polsce falą wirusów serwisy Onet i Wirtualna Polska jeszcze dokładniej zabezpieczyły swoje systemy pocztowe.

W związku z nasilającą się w ostatnich dniach w Polsce falą wirusów serwisy Onet i Wirtualna Polska uszczelniły swoje systemy pocztowe. Bezpieczeństwo danych przesyłanych za pośrednictwem Poczty Wirtualnej Polski (poczta.wp.pl) gwarantuje skaner antywirusowy, eliminujący większość znanych wirusów. Według przedstawicieli portalu, każdego dnia usuwa on kilka tysięcy wirusów przychodzących z innych systemów darmowych kont pocztowych z całego świata.

Skaner działa w czasie rzeczywistym, analizując wszystkie przechodzące przez serwery Wirtualnej Polski wiadomości, rozpoznaje i usuwa większość znanych wirusów e-mailowych (np. Navidad, Romeo & Juliet, I LOVE YOU itp.). Po pozytywnym rozpoznaniu wirusa zostaje on usunięty, zanim dotrze do skrzynki pocztowej użytkownika. Jednocześnie nadawca i odbiorca listu zostają poinformowani o tym fakcie.

Podobnie działają zabezpieczenia Onet.pl. Już 30 listopada br. portal zabezpieczył serwery pocztowe przed drugą mutacją wirusa Romeo & Juliet. Po założeniu specjalnie przygotowanej łaty, serwer pocztowy Onet.pl przestał przyjmować listy z wirusem. Listy, które już były na serwerze, zostały przeskanowane i pozbawione niebezpiecznych załączników. Odbiorcy otrzymali komunikat: "Wirus unieszkodliwiony przez Onet.pl". Rozwiązania te dotyczą również kont komercyjnych i kont pocztowych pracowników Onetu.

Więcej informacji:

poczta.wp.pl

poczta.onet.pl