Bezpieczne e-zakupy

moneybookers.com

Moneybookers.com to znany w skali globalnej serwis, którego można uznać za bliźniaczego do rodzimej witryny PayU. Obaj gracze serwują tą samą usługę - umożliwiają wysyłkę pieniędzy znając jedynie adres e-mail ich odbiorcy. W przeciwieństwie jednak do PayU.pl serwis moneybookers.com obsługuje płatności nie tylko na lokalnym poziomie - za jego pośrednictwem można zapłacić za produkt w aż 34 państwach na całym świecie.

Moneybookers.com oferuje swoim klientom całą gamę dodatkowych usług, które mają ułatwiać dokonywanie transakcji przez Internet. Serwis pozwala obsługiwać swoje konto za pomocą telefonu komórkowego, może także wysłać SMSa z informacją o nadchodzącej wpłacie czy odebrać faks od klienta. Oczywiście, nic za darmo - przykładowo, za jeden SMS od serwisu należy zapłacić aż 13 eurocentów.

Bezpieczne e-zakupy

Serwis moneybookers.com obejmuje swoim zasięgiem aż 34 państwa z całego świata. Niestety, pobiera również bardzo duże prowizje

Dotpay.pl (wcześniej Allpay.pl)

Dotpay.pl to obecnie jeden z najsilniejszych graczy na rynku płatności internetowych w Polsce. Usługi serwisu są na wysokim poziomie i bardzo prężnie rozwijane, co przyciąga do niego coraz większą liczbę wirtualnych sklepów.

Serwis obsługuje dokonywanie natychmiastowych przelewów z większości polskich banków. Jak przekonują twórcy Dotpay.pl płatności dokonywane za pośrednictwem ich usługi są szybkie i bezpieczne. Dodatkowym atutem serwisu jest umożliwienie klientom płatności za produkt telefonem komórkowym, a także - co wydaje się najciekawszą usługą Dotpay.pl - możliwość wpłaty na konto sprzedawcy w sieciach sklepów Carrefour, Real, stacjach benzynowych Orlen i wielu innych, których jest, według właścicieli serwisu, ponad 6000. Jest to szczególnie interesujące rozwiązanie dla osób nie posiadających kont bankowych czy też dla tych, którzy nie mogą przekonać się co do bezpieczeństwa transakcji internetowych.

Bezpieczne e-zakupy

Serwis Dotpay.pl oferuje usługi na wysokim poziomie, a jego dodatkowym atutem jest możliwość zasilenia konta w sposób tradycyjny - np. gotówką w sieci hipermarketów Carrefour