Bezpieczne laptopy

Firma PC Guardian wprowadziła do sprzedaży zestaw mający utrudnić kradzież komputerów przenośnych, a także zabezpieczyć dane znajdujące się na dyskach laptopów.

Firma PC Guardian, która zajmuje się opracowywaniem sposobów zabezpieczeń danych i sprzętu komputerowego, przedstawiła zestaw o nazwie Road Guardian Professional, przeznaczony dla użytkowników notebooków. W skład zestawu wchodzi stalowa linka o średnicy 1/4 cala i długości ponad 1,5 m oraz zestaw aplikacji szyfrujących dane przechowywane na dyskach. Aby zabezpieczyć komputer przed kradzieżą, należy jeden koniec linki przymocować do "czegoś stabilnego", a drugi, dzięki specjalnemu gniazdu (wyposażonemu w zamek na kluczyk), przypinamy do notebooka. Takie zabezpieczenie nie powstrzyma odpowiednio wyposażonego profesjonalisty, ale z pewnością nie pozwoli na zabranie cennego sprzętu przez "złodzieja-amatora".

Drugą część zestawu stanowi zestaw aplikacji zabezpieczających dane zawarte na dyskach (ich wartość często może przekraczać wartość komputera). Aplikacja szyfrująca dyski Encryption Plus Folders zabezpiecza cenne informacje wykorzystując silne, 192-bitowe szyfrowanie algorytmem Blowfish. Dzięki innym aplikacjom zawartym w zestawie można także szyfrować pocztę elektroniczną i tworzyć bezpieczne, samorozpakowujące się archiwa. Zestaw Road Guardian Professional można kupić za 99,95 USD między innymi za pośrednictwem internetowego ośrodka producenta.

Więcej informacji:

www.pcguardian.com/hardware/


Zobacz również