Bezpieczne, zdalne biuro w kluczu USB

Firma Nortel zaprojektowała przydatne rozwiązanie dla firm zatrudniających pracowników zdalnych. Urządzenie w postaci klucza USB pozwala na automatyczną i bezpieczną komunikację z firmową siecią VPN.

Na kluczu USB dostępnym w wersjach o pojemności 1 oraz 2 GB zainstalowano oprogramowanie Nortel Secure Portable Office oraz autorską aplikację do nawiązywania szyfrowanej komunikacji z firmową siecią VPN, wraz z narzędziami do szybkiego ustawiania praw dostępu. Dzięki temu rozwiązaniu, pracownik może bez obaw pracować zdalnie, praktycznie z dowolnego komputera.

Co ciekawe, po podłączeniu klucza USB, komputer jest najpierw sprawdzany pod kątem obecności potencjalnych zagrożeń oraz systemów bezpieczeństwa. W zależności od poziomu zabezpieczeń dopuszczalne jest ustanowienie różnych praw dostępu do zasobów oraz aplikacji. System dodatkowo posiada funkcję, która uniemożliwia kopiowanie dokumentów firmowych, zapobiegając wyciekowi poufnych danych.

Ze względu na swoją dość wysoką cenę (koszt wdrożenia dla grupy minimum 100 pracowników zaczyna się od 30 tysięcy dolarów), rozwiązanie firmy Nortel przeznaczone jest raczej dla większych środowisk korporacyjnych.

Więcej informacji: Nortel


Zobacz również