Bezpieczniej w Internecie

Podążając za modnym obecnie trendem testowania nowych produktów wraz z przyszłymi użytkownikami, firma Panda Software zdecydowała się na publiczne udostępnienie wersji beta nowego Panda Platinum 2006 Internet Security.

Firma Panda Software przyzwyczaiła użytkowników do dobrego i prostego w obsłudze oprogramowania ochronnego. Jak wskazuje nazwa, program stanowić ma kompleksowe zabezpieczenie komputera i jest ewolucyjnym rozwinięciem wersji 2005. Nowości w Panda Platinum 2006 Internet Security jest naprawdę sporo. Przede wszystkim usprawniono moduł zapory sieciowej, będącej często najsłabszym punktem pakietów typu Internet Security. Panda Platinum potrafi teraz chronić także przed próbami niepowołanego dostępu przez sieci bezprzewodowe. Chyba najważniejsze funkcje kryją się pod nazwą TruePrevent. Technologia ta jest zaawansowaną heurystyką, wykrywającą nowe, nieznane jeszcze zagrożenia na podstawie podejrzanych działań, np. modyfikacji plików systemowych czy masowego rozsyłania wiadomości e-mail.

Ciekawym narzędziem w Panda Platinum 2006 jest także funkcja automatycznego wykrywania potencjalnych luk w zabezpieczeniach systemu. Opcja taka dostępna jest w oknie skanowania na życzenie - oprócz typowego skanowania twardego dysku, komputera lub napędów CD/DVD można szybko sprawdzić, czy system jest narażony na atak. W wypadku wykrycia dziur w zabezpieczeniach program odsyła użytkownika na stronę WWW, skąd można pobrać i zainstalować odpowiednie łatki. Wśród dodatkowych narzędzi pojawił się kreator tworzenia krążka ratunkowego. Jeśli takie krążki ratunkowe tworzone przez pakiety ochronne z reguły nie zawierają pełnego zestawu potrzebnych narzędzi (brak np. programów do odzyskiwania danych), na pewno warto z tej możliwości skorzystać.

Panda Platinum 2006 zawiera także narzędzia chroniące przed oprogramowaniem typu spyware i adware. Pakiet nie jest uznawany za klasycznego antyszpiega, ale potrafi chronić przeglądarkę internetową przed nieuprawnionymi zmianami (np. strony startowej lub domyślnej strony wyszukiwania), czyli tzw. browser hijacking. Program wykrywa także oprogramowanie spyware i adware w trakcie standardowego skanowania systemu, znajduje i usuwa nawet niektóre cookie, służące do badania internetowych preferencji internauty. Również poufne dane użytkownika są przez Panda Platinum 2006 chronione - wszelkie próby wysyłania takich informacji, jak hasła czy numery kont, są wykrywane i - na życzenie użytkownika - blokowane. Interfejs Panda Platinum 2006 odbiega nieco od standardu, do którego przyzwyczaiły nas programy antywirusowe w ciągu kilku ostatnich lat. Trzeba jednak przyznać, że zmiany zostały dobrze przemyślane, a obsługa programu wydaje się jeszcze prostsza niż wersji 2005. Pozostały tylko duże wyskakujące okna z komunikatami, które jednym się podobają, ale wielu po prostu irytują.

Cena nieustalona

Więcej: http://www.pspolska.pl