Bezpieczniejszy Linux

Firma Solsoft zaprezentowała zestaw narzędzi zwiększający bezpieczeństwo systemów komputerowych pracujących z systemem Linux.

Solsoft, firma produkująca rozwiązania programistyczne dla e-commerce, zaprezentowała pakiet Solsoft NP-Lite, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa systemów pracujących pod kontrolą Linuksa.

Solsoft NP-Lite jest zubożoną wersją pakietu Solsoft Np., mającego zapewniać bezpieczeństwo dużych systemów e-commerce. Oprogramowanie to jest zintegrowanym, wyposażonym w graficzny interfejs środowiskiem do zarządzania mechanizmami bezpieczeństwa i monitorowania sieci. Wersja Lite jest zgodna ze 130 protokołami sieciowymi, ponadto integruje się z narzędziami, które były wykorzystywane w Linuksie do tej pory (Linux IP Firewall, Linux IP Chains)

Solsoft NP-Lite będzie dostępny w dystrybucji systemu Linux Mandrake w wersji Deluxe 7.1. Producent zapewnia jednak, że narzędzie będzie współpracować również z innymi wersjami Linuksa. Oprogramowanie firmy Solsoft udostępni też w swojej witrynie producent.

Więcej informacji: www.solsoft.com


Zobacz również