Bezpieczniejszy niż KaZaA?

Twórcy nowego programu do bezpośredniej wymiany plików, noszącego dość oryginalną nazwę Earth Station Five 1.0 (ES5), zapowiadają rewolucję w świecie sieci P2P.

Producentem ES5 jest izraelska fima o tej samej nazwie. Główną zaletą programu jest, jak przekonuje szef firmy, gwarantowanie użytkownikom anonimowości. "Użytkownicy nie muszą się troszczyć tym, co udostępniają i pobierają z pomocą programu, ponieważ pozostają kompletnie anonimowi", zapewnia Ras Kabir.

Anonimowość ma zapewnić zastosowania protokołu SSL, z wykorzystaniem którego szyfrowane będą połączenia. Ma on uniemożliwić przechwycenie transmisji przez osoby trzecie. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi możliwość skorzystania z pośrednictwa serwera proxy - w ten sposób użytkownik może ukryć swój adres IP.

Oprócz tego Earth Station Five oferuje zestaw funkcji typowy dla tego rodzaju programów, a jego obsługa nie sprawi większych trudności osobom sprawnie posługującym się KaZaA. Użytkownik może wyszukiwać pliki dźwiękowe, filmy, czy programy. Proces pobierania można wznowić w przypadku jego przerwania.

Earth Station Five 1.0 jest bezpłatny. Jego twórcy zapewniają, że nie zawiera on żadnych dodatków wyświetlających reklamy (adware), czy zbierających informacje o użytkowniku (spyware).

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1719


Zobacz również