Bezpiecznik z GG

Lada moment ruszy wielka akcja związana z najpopularniejszym polskim komunikatorem, Gadu-Gadu. Jednym z jej elementów będzie udostępnienie programu Bezpiecznik, który ma chronić przed złośliwym oprogramowaniem.

Bezpiecznik będzie strażnikiem systemu, uzupełniając pracę programu antywirusowego i antyszpiegowskiego - kiedy wykryje złośliwy kod, zablokuje jego wykonywanie. Na razie będzie zastępował żadnej z tych aplikacji.

Opublikowanie Bezpiecznika to część akcji prowadzonej przez Gadu-Gadu. Spółka od kilku miesięcy współpracowała z policją i polskim oddziałem CERT-u nad zapewnieniem bezpieczeństwa swoim użytkownikom. Nie tylko zablokowano możliwość otrzymywania adresów internetowych od osób spoza listy kontaktów i kasowano te konta, które służyły do rozsyłania niechcianych wiadomości (tzw. spimu). Podjęto również śledztwa w sprawie grup przestępczych wykorzystujących sieć Gadu-Gadu do przesyłania adresów WWW z końmi trojańskimi, które wykorzystują popularną dziurę w bibliotece Windows, używanej do przetwarzania plików graficznych w formacie WMF.

Bezpiecznik dostępny będzie w witrynie Gadu-Gadu od początku września. W pierwszym tygodniu sprzedaży PC Worlda, czyli w ostatnim tygodniu sierpnia, witryna może być jeszcze nieaktywna.

Patrz też: http://bezpiecznik.gadu-gadu.pl