Bezpieczny E-Bank 2012 - raport o bankowości internetowej w Polsce już 1 lutego

1 lutego ukaże się raport Bezpieczny E-Bank 2012 czyli kolejna edycja Kryształów Symetrii. W najnowszym raporcie będzie można sprawdzić bezpieczeństwo logowania do bankowości internetowej w 10 polskich bankach.

W raporcie Bezpieczny E-bank 2012 będzie można dowiedzieć się jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika podczas logowania do bankowości internetowej. Według autorów opracowania, szczególnie ważne są czynniki decydujące o bezpieczeństwie, wygodzie i łatwości logowania. Dodatkowo, w nowym raporcie znajdą się informacje na temat ogólnoświatowych praktyk w zakresie bezpieczeństwa bankowości internetowej oraz rozwoju e-bankingu w Polsce.

W badaniu udział wzięły instytucje - uczestnicy wytypowane przez portal Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii - raportu Banki 2011. Wówczas 2000 internatów oceniło strony internetowe polskich banków. Nowe badanie opiera się na wiedzy ekspertów z UX Alliance - międzynarodowego stowarzyszenia firm zajmujących się usability. Prezentowany raport jest zwieńczeniem kolejnej edycji Kryształów Symetrii czyli cyklicznych badań użyteczności polskich serwisów internetowych. Raport skierowany jest nie tylko do klientów badanych banków, ale także dla pracowników sektora bankowego.

Autorami badania są agencja Symetria (www.symetria.pl) i UX Alliance (www.uxalliance.com). Symetria specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wdrażają rozwiązania w największych polskich firmach. Z usług Symetrii korzystali m.in. Volkswagen, BZ WBK, Telekomunikacja Polska, T-Mobile, Orange, Wirtualna Polska, Nestle, Hochland, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: