Bezpieczny projektor Hitachi

Firma Hitachi swoim nowym produktem postanowiła podbić serca dyrektorów szkół i uczelni. Chodzi tu o nowy model projektora ED-X10, który został wyposażony w szereg zabezpieczeń przed kradzieżą.

Po pierwsze, zastosowano w nim obudowę w jaskrawym pomarańczowym kolorze. Ponadto wyposażono go w specjalny system, który rejestruje każde przesunięcie urządzenia - gdy projektor zostanie poruszony, w celu ponownego uruchomienia należy wprowadzić specjalny kod PIN. Ponadto przy każdym włączeniu należy z pilota wprowadzić odpowiedni kod.

Bezpieczny projektor Hitachi

Hitachi ED-X10

Należy również wspomnieć o najbardziej "topornym" zabezpieczeniu - stalowej szynie, dzięki której możliwe jest przymocowanie urządzenia do podłoża. Istnieje również możliwość zaprogramowania pilota w taki sposób, żeby przyciśnięcie jakiegokolwiek przycisku skutkowało natychmiastowym wyłączeniem projektora.

Jeżeli chodzi o parametry pracy urządzenia, to potrafi ono wygenerować obraz o rozdzielczości XGA (1024 x 768 pikseli), jasności na poziomie 2000 ANSI-Lumenów oraz współczynniku kontrastu 500:1.

Cena "bezpiecznego" projektora została ustalona na 1200 USD.