Bezpieczny, stabilny, szybki – hosting od nazwa.pl

Bezpieczeństwo i stabilność hostingu to dwie kluczowe cechy z punktu widzenia klienta końcowego. To także tematy, które spędzają sen z powiek osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w firmach hostingowych. Odpowiedni poziom ochrony udaje się bowiem osiągnąć niewielu firmom, jednak jak się okazuje, na rynku istnieją też rozwiązania, na których użytkownicy mogą polegać w… 99,9%.

Hosting w nazwa.pl został zaprojektowany tak, by sprostać wymaganiom współczesnych użytkowników oraz stanowić barierę nie do pokonania praktycznie dla wszystkich znanych współcześnie zagrożeń. Poniżej sprawdzamy i prezentujemy, czym dokładnie wyróżnia się oferta firmy nazwa.pl pod kątem bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Szybkość, wydajność, niezawodność – serwery VPS

Kluczowe czynniki wpływające na decyzję o wyborze usługi hostingowej to szybkość i niezawodność. Cechy te charakteryzują ofertę serwerów VPS w nazwa.pl. Usługa została przygotowana z myślą o wymagających użytkownikach. Posiada bowiem gwarantowane zasoby oraz zapewnia większą kontrolę nad środowiskiem serwera VPS.

Serwery VPS oparte są na technologii NVMe i charakteryzują się do 10 razy szybszym odczytem i zapisem danych niż na dyskach SSD oraz do 100 razy szybszym niż w przypadku dysków HDD. Wyposażono je w dużą ilość pamięci RAM (od 2 do 8 GB), szybkie procesory Intel Xeon E5, macierze RAID 10 z dyskami NVMe oraz łącza o prędkości do 1 Gbps. Do budowy infrastruktury wykorzystano podzespoły firmy Dell.

Kluczowymi cechami serwerów VPS w nazwa.pl są takie funkcje, jak: separacja instancji (pełna nieza¬leżność procesów oraz zasobów serwera VPS od serwerów innych użytkowników), kontrola Root (pełna możliwość konfiguracji środowiska serwera) oraz niskie obciążenie serwera (w ramach każdego fizycznego serwera tworzona jest ograniczona, niewielka liczba instancji wirtualnych, co stanowi gwarancję, że każdy serwer VPS może korzystać z pełni swoich możliwości w dowolnej chwili).

Backup i kopie bezpieczeństwa

Nie mniej ważne od wydajności działania są kwestie związane z częstotliwością tworzenia kopii zapasowych oraz dostępnością backupów w przypadku awarii. Warto pokreślić, że każdy z elementów środowiska hostingowego jest redundantny i niezależny od pozostałych usług. Jest także backupowany oddzielnie. Kopia zapasowa jest natomiast wykonywana codziennie i przechowywana przez 48 godzin. W celu optymalizacji wydajności wszelkie procesy związane z kopiami bezpieczeństwa wykonywane są w godzinach nocnych.

Backup można następnie wykorzystać w sytuacjach omyłkowego usunięcia wiadomości email, baz danych, plików strony internetowej lub w przypadku włamania na serwer połączonego z modyfikacją lub skasowaniem danych.

Data Center – bezpieczeństwo fizyczne na najwyższym poziomie

Bezpieczeństwo i stabilność świadczonych usług to priorytety nazwa.pl, dlatego firma zdecydowała się na kolokację swoich serwerów w najnowocześniejszym Data Center w Polsce, gdzie dla serwerów została przygotowana specjalnie wydzielona przestrzeń, chroniona wielopoziomową kontrolą dostępu.

Bezpieczeństwo serwerów nazwa.pl gwarantowane jest przez zgodność z najwyższą klasą standardu ANSI/TIA 942 - TIER IV, Certyfikaty Bezpieczeństwa Przemysłowego II stopnia, Tajne NATO, Tajne UNIA, Tajne KRAJ, certyfikat bezpieczeństwa zgodny z normą ISO/IEC 27001:2013 HU 11/6162 oraz siedmiostopniową kontrolę dostępu.

Serwery nazwa.pl zasilane są w układzie 2N, zabezpieczone agregatami prądotwórczymi w układzie N+1, a cały tor zasilania każdego z urządzeń jest zdublowany, co daje gwarancję ciągłości pracy (SLA) na poziomie 99,999%. Nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym czuwa redundantny system gaśniczy oparty na systemie gaszenia gazem neutralnym dla ludzi, sprzętu i środowiska.

Łącza wyprowadzające komunikację na zewnątrz obsługiwane są przez kilku operatorów, co zapewnia bezawaryjne działanie całej sieci dostępowej.