Bezpłatne Spotify trafia na Windows Phone

Od dziś użytkownicy Windows Phone mogą cieszyć się z używania Spotify bez konieczności płacenia abonamentu. Jak do tej pory opcję taką mieli tylko posiadacze urządzeń z Androidem oraz iOS.

Na wymienionych systemach można było używać Spotify za darmo od grudnia 2013 roku, dla WP dostępne było tylko płatne konto Premium. Steve Guggenheimer z Microsoftu oświadczył, że fakt pojawienia usługi na Windows Phone z pewnością zwiększy komfort używania wyposażonych w niego smartfonów. Darmowa edycja pozwala na dostęp do playlist oraz losowego wybierania utworów, a także definiowania swoich ulubionych gatunków czy artystów. Warto także dodać, że płatne konta cieszą się dość dużym wzięciem - używa ich ponad 10 milionów osób w 57 krajach na świecie.

Bezpłatne Spotify trafia na Windows Phone

Spotify dostępne jest również w Polsce. Koszt miesięcznego abonamentu wynosi 19,99 PLN. Konto Premium pozwala słuchać utworów nie tylko w streamingu, ale umożliwia także pobieranie ich na urządzenie użytkownika, co pozwoli słuchać utworów bez konieczności połączenia z siecią. Usuwane są także reklamy, pojawiające się w darmowej edycji usługi.

Zobacz również:

  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?
  • ABBA powraca po 40 latach jako hologramy