Bezpłatne warsztaty fotograficzne w Warszawie

23 maja zainaugurowany zostanie w Warszawie cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu fotografii. Pod okiem wykładowców z Warszawskiej Szkoły Fotografii będzie można podszkolić się w obsłudze aparatu, prawidłowym wykonywaniu zdjęć oraz ich edycji.

Organizatorzy kursów, firma Casio Exilim oraz wspomniana już Warszawska Szkoła Fotografii, przewidują łącznie cztery spotkania warsztatowe. Harmonogram zajęć wygląda następująco:

- 23 maja - wykład teoretyczny z podstaw kompozycji i budowy obrazu, problematyki formy i treści, wykorzystania światła i relacji z osobą fotografowaną

- 6 czerwca - fotografia uliczna

- 13 czerwca - fotografowanie postaci

- 20 czerwca - cyfrowa edycja zdjęć.

Pierwsze i ostatnie spotkanie odbędą się w siedzibie Szkoły przy ul. Łazienkowskiej 14. Warsztaty nr 2 i 3 to zajęcia plenerowe - ich lokalizacja zostanie ustalona z uczestnikami szkoleń. Spotkania potrwają dwie godziny.

Aby zgłosić chęć wzięcia udziału w warsztatach, należy wysłać e-mail na adres [email protected], podając imię, nazwisko i dane kontaktowe oraz wpisując w temacie "Potwierdzam". Liczba miejsc jest mocno ograniczona, zatem zainteresowanym zalecamy pośpiech. Na każde ze spotkań należy zapisywać się oddzielnie.

Uczestnik warsztatów, który wykona w ich trakcie najciekawsze zdjęcie, zostanie nagrodzony aparatem cyfrowym Casio Exilim Pro EX-F1.

Więcej informacji: Casio