Bezpłatny AutoCAD 2010 dla studentów

Najnowsza wersja oprogramowania Autodesk do projektowania dwu- i trójwymiarowego jest już dostępna do pobrania ze strony Student Enineering and Design Community. Z aplikacji mogą korzystać bezpłatnie studenci oraz kadra naukowa.

Serwis Student Engineering and Design Community uruchomiony został przez Autodesk w 2006 r. Znaleźć w nim można oprogramowanie inżynieryjne tego producenta, dostępne do pobrania na licencji edukacyjnej zarejestrowanym użytkownikom - studentom i pracownikom uczelni. Jak informuje Autodesk, liczba użytkowników portalu wynosi obecnie ok. 570 tys. osób z 19 tys. uczelni wyższych rozlokowanych w 139 państwach.

Z liczby tej 20 tys. osób to nasi rodacy, co czyni polskich studentów czwartą pod względem liczebności grupą użytkowników serwisu - mimo to, nie jest on dostępny w polskiej wersji językowej.

AutoCAD 2010 oferuje m.in. narzędzia do projektowania swobodnego i rysowania parametrycznego, rozbudowaną obsługę plików PDF, druk 3D. Dostępna jest również polska wersja językowa aplikacji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: