Bezpłatny Internet od Aero2: w przypadku niektórych osób to mało atrakcyjne rozwiązanie

Gdyby nawet nie pojawiły się problemy z mechanizmem Captcha usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) dla niektórych osób wcale nie jest już taka atrakcyjna jak kiedyś.

Wprowadzenie przez Aero2 mechanizmu Captcha spotkało się z ogromnym sprzeciwem ze strony użytkowników usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI). Nawet jednak gdyby rozwiązanie to nie zostało wdrożone, w przypadku niektórzy osób wybór BDI wcale obecnie nie jest już taki korzystny:

"i jeszcze jedno. Używałem Aero2 w smartfonie sporadycznie. Miesięcznie zużywałem może ze 200MB, a teraz muszę się stresować jak chcę skasować bilet przez MOBILET, albo sprawdzać, czy jest dostęp do Internetu, kiedy chcę pobrać tylko nagłówki poczty. Żenujące..." - zwrócił moją uwagę jeden z komentarzy pod wcześniejszym artykułem o Aero2.

Policzmy...

Aby zamówić kartę Aero2 online trzeba w sumie zapłacić 27 złotych. W zamian otrzymujemy darmowy Internet, który jednakże rozłączany jest co 60 minut. Czy to atrakcyjna oferta? Tak, ale nie aż tak bardzo w przypadku osób korzystających z Internetu w sposób opisany w komentarzu. Wydaje mi się, że lepiej gdyby postawiły one na internet płatny. Np. w Lycamobile (niedawno operator ten zaktualizował cennik) można wykupić za 3 zł. 200-megabajtowy pakiet internetowy (za 2 zł 60-megabajtowy). Wspomniane 27 złotych wystarczyłoby na 9 takich pakietów...

Jeżeli więc jesteście w opisanej grupie osób zastanówcie się, czy na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie dla Was BDI i to nawet przy założeniu, że mechanizm Captcha zostanie usprawniony i mniej kłopotliwy.