Bezpłatny internet w pociągach PKP Intercity

Spółka Intercity informuje, że już od początku czerwca bezprzewodowy dostęp do Sieci za darmo pojawi się w pociągach EIC.


Bezprzewodowy internet 1 czerwca zostanie udostępniony w wagonach pierwszej klasy pociągów EIC (Express Intercity). Będzie dostępny za darmo, ale i limitowany.

Internet z limitami

Kiedy dowiedzieliśmy się o nowej ofercie PKP Intercity, wydawało się, że artykuł zaczniemy od słowa: WRESZCIE. Bezpłatny internet w pociągach ma jednak pewne ograniczenia, o których warto wspomnieć.

Usługa na razie dostępna będzie wyłącznie w 22 pociągach EIC, więc bardzo prawdopodobne, że nie będziemy mogli z niej skorzystać (to tylko 6,5 proc. pociągów Intercity). Ponadto limit transferu danych ofercie wyniesie 50 MB, a z bezpłatnego internetu skorzystają tylko pasażerowie wagonów pierwszej klasy.

Intercity: będzie coraz lepiej!

PKP Intercity zapewnia, że dostęp do Sieci będzie możliwy również na terenach z zanikającym sygnałem GSM. Już w okresie wakacyjnym usługa ma zostać rozszerzona na pasażerów jadących wagonami drugiej klasy.

Wraz z bezprzewodowym łączem, spółka wprowadza jeszcze internetową sprzedaż biletów na wszystkie kategorie pociągów i... kolejną podwyżkę ich cen.

Dane techniczne

Projektantem i wykonawcą bezprzewodowego systemu dla PKP Intercity jest firma MMG Mobile Polska. Stworzyła ona modemorouter AP IC 2020 pracujący w pasmach GSM i CDMA, który będzie obsługiwał sieć Wi-Fi w pociągach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: