Bezprzewodowa Opera

Opera Software wprowadzi przeglądarkę internetową przeznaczoną dla urządzeń przenośnych Psion i Ericsson oraz komputerów Macintosh.

Firma Opera Software, twórca jednej z najbardziej znanych na rynku alternatywnych przeglądarek internetowych, zapowiedziała, że w najbliższym czasie udostępni pierwszą wersję oprogramowania, przeznaczoną dla komputerów Macintosh. Uzupełnia to katalog platform (Windows, EPOC, BeOS, Linux), dla których Opera oferuje produkty konkurencyjne wobec Internet Explorera firmy Microsoft i Navigatora firmy Netscape.

Przedstawiciele Opery oświadczyli jednocześnie, że nowa przeglądarka będzie instalowana w urządzeniach produkowanych przez firmy Ericsson i Psion, działających pod kontrolą systemu Epoc. Niewielkie wymagania sprzętowe Opery i wbudowane mechanizmy obsługi WML sprawiają, że jest to oprogramowanie jakby specjalne stworzone dla urządzeń przenośnych, które z założenia nie dysponują zbyt dużą mocą obliczeniową i bogatymi zasobami systemowymi.

Jona von Tetzchner, dyrektor wykonawczy Opera Software, twierdzi, iż celem firmy nie jest zdominowanie konkretnego rynku, jednak produkt ma szanse zyskać dużą popularność ze względu na coraz większe zainteresowanie klientów urządzeniami przenośnymi, oferującymi dostęp do usług sieciowych.

Więcej informacji: www.opera.com


Zobacz również