Bezprzewodowa ramka na zdjęcia

Przy okazji odbywających się w Las Vegas targów PMA (Photo Marketing Association), światło dzienne ujrzał ciekawy produkt: 19-calowa, bezprzewodowa ramka na zdjęcia. PhotoVu PV1900 wyświetla cyfrowe zdjęcia i może być zamontowana na ścianie.

PV1900 to nic więcej, jak wyświetlacz LCD o przekątnej ekranu 19 cali, zawierający zarówno moduł tradycyjnej łączności sieciowej (Ethernet), jak i moduł Wi-Fi, przez który pobierane są zdjęcia. Sercem 'bezprzewodowej ramki' PV1900 jest serwer oparty na Linuksie, który komunikuje się z komputerem przy pomocy protokołu IEEE 802.11b.

O ciekawe, użytkownik może wybrać kolor oraz stylistykę drewnianego obramowania PV1900. Firma PhotoVu, która jest autorem rozwiązania zapewnia, iż PV1900 jest w stanie wyświetlać nawet 8-megapikselowe zdjęcia. Współpracuje ponadto z komputerami z systemem Windows, Mac OS, Linux oraz Unix, które znajdują się w zasięgu bezprzewodowej sieci. Konfiguracja urządzenia możliwa jest z poziomu strony internetowej, dzięki wbudowanemu serwerowi webowemu.

Zainteresowani bezprzewodową, 'cyfrową ramką' będą musieli zapłacić za nią 1549 USD.

Więcej informacji: http://www.photovu.com


Zobacz również