Bezprzewodowe Android Auto kompatybilne z najnowszymi Samsungami

Posiadacze Galaxy S20 i Galaxy Z Flip również skorzystają z Android Auto bez przewodów.

Bezprzewodowe Android Auto rozwija się nieco wolniej, niż byśmy sobie tego życzyli. Google mniej więcej rok temu opublikowało zaktualizowaną wersję Android Auto, która miała działać bezprzewodowo z każdym smartfonem posiadającym Androida w wersji 9.0 Pie lub nowszej. Dziś doskonale wiemy, że eksperyment ten okazał się klapą. Jedynymi urządzeniami, które bez większych problemów pozwalały na bezprzewodowe połączenie z Android Auto były Google Pixele oraz nieco starsze Nexusy 5X i 6P.

Bezprzewodowe Android Auto kompatybilne z najnowszymi Samsungami

Na szczęście wszystko powoli zmienia się na lepsze, a coraz więcej urządzeń obsługuje bezprzewodowe Android Auto.

Zobacz również:

Google zaktualizowało właśnie dokument wsparcia technicznego dla Android Auto. Można z niego wywnioskować, że kilka nowych urządzeń stało się właśnie kompatybilnych z Android Auto Wireless.

Bezprzewodowy Android Auto - wymagania

Bezprzewodowe Android Auto działa jedynie na wybranych smartfonach oraz systemach infortainment wbudowanych w auto lub radiach renomowanych producentów. Każde urządzenie musi przejść odpowiedni proces certyfikacyjny.

Jeżeli chodzi o smartfony to obecnie wspierane są oczywiście urządzenia wyprodukowane przez Google oraz większość flagowców Samsunga z 2017 roku i nowszych. Mowa tu o Samsungach Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Każde urządzenie musi pracować pod kontrolą Androida 9.0 Pie i posiadać zainstalowaną aplikację Android Auto w wersji 4.7 lub nowszej.

Nadal potrzebny jest również kompatybilny samochód lub radio z obsługą trybu bezprzewodowego. Niestety jednostki tego typu tanie nie są.

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Google Samsungi Galaxy S20 oraz Galaxy Z Flip będą kompatybilne z bezprzewodowym Android Auto od razu po wyjęciu z pudełka. Dodatkowo wyszukiwarkowy gigant dodał adnotacje, która mówi, że Android Auto Wireless jest obsługiwany na innych urządzeniach Samsung. W chwili obecnej nie wiemy, czy popularne smartfony Galaxy A również zaoferują tą funkcję.

Źródło: androidpolice.com