Bezprzewodowe Android Auto w każdym aucie! Jak to możliwe?

Dzięki małemu gadżetowi Motoroli każdy pojazd z Android Auto może skorzystać z łączności bezprzewodowej.

Android Auto w przeważającej większości samochodów nadal wymaga połączenia przewodowego. Oznacza to, że po każdorazowym wejściu do auta musimy połączyć nasz telefon z systemem inforozrywki z wykorzystaniem dedykowanego przewodu. Sytuacja ta sprawia, że większość użytkowników nie robi tego podczas podróży na krótkie odległości.

Motorola MA1
Źródło: motorolasound.com

Motorola MA1

Źródło: motorolasound.com

W nowych autach łączność bezprzewodowa pozwala na automatyczne nawiązanie połączenie bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni. Teraz rozwiązanie to trafiło również do starszych pojazdów. Wszystko dzięki nowej przejściówce Motorola MA1. Samo rozwiązanie nie jest nowe - w sieci znajdziemy mnóstwo chińskich przejściówek pozwalających na łączność bezprzewodową z Android Auto. Mowa jednak o urządzeniach bez certyfikatów gwarantujących płynne działanie systemu.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji systemu Windows 10, wersja 21H2 [19.01.2022]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [19.01.2022]
  • Mapy Google usunięte z Android Auto! Niestety to nie żart, a poważny problem

Adapter Motorola MA1 produkowany jest przez firmę SGW Global. Urządzenie łączy się z telefonem przez Wi-Fi 5 GHz oraz Bluetooth - tak samo jak bezprzewodowe Android Auto w nowoczesnych samochodach. Do auta należy wpiąć jedynie niewielki adapter z końcówką USB Typu A. Całość wygląda podobnie do Google Chromecast.

Do działania bezprzewodowego Android Auto poza donglem potrzebny jest również telefon z Androidem 11 lub nowszym - to wymagania postawione przez samo Google. Bezprzewodowe Android Auto zadziała również na starszych flagowcach Samsunga z Androidem 10 - Galaxy S8 oraz Galaxy Note 8.

Adapter kosztować będzie 89,95 dolarów. Sprzedaż rozpocznie się 28 stycznia 2021 roku. Nie wiemy czy akcesorium pojawi się w sprzedaży w Polsce.

AKTUALIZACJA 14.01.2022

Bezprzewodowy adapter do Android Auto - Motorola MA1 - pojawił się właśnie w przedsprzedaży na Amazonie. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami urządzenie wyceniono na niespełna 90 dolarów. Aktualnie sprzęt został już wykupiony. Pierwsza partia urządzeń zostanie wysłana do klientów 28 stycznia 2022 roku.

Motorola MA1
Źródło: amazon.com

Motorola MA1

Źródło: amazon.com

Adapter Motorola MA1 dostarczany jest w zestawie z podkładką żelową, która ma za zadanie zabezpieczyć adapter przed poruszaniem się w aucie pozostającym w ruchu.

Aktualizacja: 14 stycznia 2022 08:16