Bezprzewodowe DivX-y

Hewlett-Packard i Sony zaprezentowały na Consumer Electronics Show w Las Vegas urządzenia, umożliwiające przesyłanie danych z komputera PC do telewizora lub zestawu stereo. Pozwala to na np. na oglądanie DivX-ów czy cyfrowych zdjęć (zapisanych na dysku komputera) na ekranie telewizora.

Zarówno RoomLink Sony jak i Digital Media Receiver 5000 HP mogą (choć nie muszą) komunikować się z komputerem bezprzewodowo - wyposażono je w obsługę standardów 802.11b i 802.11a. Umożliwiają one oglądanie na ekranie telewizora plików multimedialnych zgromadzonych na dysku komputera - np. zdjęć, plików audio czy wideo.

Produkt Sony jest przystosowany do współpracy z komputerami z serii Vaio, produkowanymi przez koncern. Digital Media Receiver wyposażono w oprogramowanie, które umożliwia podłączenie go do dowolnego komputera z

zainstalowanym systemem Windows XP lub Me.

Podstawowe wersje obydwu produktów mają podobne ceny - ok. 200 USD. O 100 USD jest droższy model DMR Hewlett-Packarda, mogący przesyłać dane z prędkością 11 Mb/s, zaś o 200 USD - RoomLink Sony oferujący transfer na poziomie 54 Mb/s. Obydwa "przekaźniki" mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym kwartale.