Bezprzewodowe ładowanie smartfonów w autach General Motors już w 2014 roku

Bezprzewodowe ładowanie smartfonów jest już jak najbardziej możliwe, ale nadal rzadko który producent wyposaża swoje telefony w potrzebne akcesoria. Te są z reguły bardzo drogie. Do popularyzacji tego rozwiązania może przyczynić się jednak pomysł General Motors. Firma ma zamiar zacząć montować swoich samochodach bezprzewodowe ładowarki już w przyszłym roku.

General Motors, największy producent samochodów w Stanach Zjednoczonych, ma zamiar zacząć oferować swoim klientom bezprzewodowe ładowarki do smartfonów w ramach wyposażenia nowych aut. Będzie pierwszym z dużych producentów aut, który się na to zdecyduje.

Zamiast podłączać kable do gniazda USB w radiu lub korzystać z ładowarek wpinanych w miejsce zapalniczki, użytkownicy będą mogli skorzystać ze specjalnej maty ładującej firmy Powermat (w której swoją drogą GM jest inwestorem). Wystarczy na niej położyć kompatybilny ze standardem ładowania telefon, a zacznie on być ładowany - bez konieczności szukania gniazdka i plączących się kabli.

Ponieważ jest tylko kilka telefonów dostępnych na rynku, które posiadają dostęp do technologii bezprzewodowego ładowania, firma zajmująca się produkcją takiej maty zaoferuje także specjalnie etui umożliwiające bezprzewodowe ładowanie na niektóre modele telefonów.

Wedle przedstawicieli Powermat, bezprzewodowe ładowanie smartfonów w samochodach GM ma osiągać szybkość zbliżoną do tradycyjnego ładowania przez kabel. To bardzo istotne, ponieważ od zawsze problemem tego typu rozwiązań jest mała efektywność procesu. Czy tak będzie w praktyce przekonają się osoby kupujące nowy samochód od General Motors już w przyszłym roku.

źródło: bloomberg.com

<div> </div>