Bezprzewodowe laptopy: IBM i Dell przegrywają z Apple

Według artykułu opublikowanego w serwisie News.com, firmy IBM i Dell przegrywają konkurencję z Apple na rynku bezprzewodowych komputerów przenośnych.

'Pojedynek pomiędzy IBM a Dellem na rynku bezprzewodowych laptopów to rozgrywka o drugie miejsce' - twierdzi Joe Wilcox w tekście opublikowanym w serwisie News.com. 'Giganci PC zaangażowani są w walkę o to, kto pierwszy z producentów windowsowych komputerów zaoferuje klientom notebooka z bezprzewodowym dostępem do sieci, podczas gdy Apple Computer już od roku sprzedaje makowe notebooki wyposażone w AirPort i to zdecydowanie taniej niż zamierza to robić Dell czy IBM'- dodaje.

IBM planuje wprowadzić na rynek serię notebooków z rodziny ThinkPad, oferujących pełną integrację z bezprzewodową siecią. W pełni zintegrowane bezprzewodowe ThinkPady wraz z Bluetooth PC Cards mają trafić na półki sklepowe pod koniec października bieżącego roku.

Z kolei firma Dell przygotowuje podobny produkt - serię notebooków Latitude z wbudowaną anteną, ale bez innych komponentów niezbędnych do korzystania z bezprzewodowych sieci. Notebooki Latitude mają pojawić się w sprzedaży pod koniec tego miesiąca, a komponenty bezprzewodowej LAN będą dostępne dopiero pod koniec IV kwartału.

'Apple już posiada wewnętrzną sieć bezprzewodową LAN, a karty AirPort umożliwiające bezprzewodowe serfowanie stosowane są w większości modeli iBooków'- twierdzi Joe Wilcox.

www.news.com


Zobacz również