Bezprzewodowe nowości Logitecha - dwie myszki i dwie klawiatury

Logitech zaprezentował cztery nowe urządzenia bezprzewodowe - dwie klawiatury oraz dwie laserowe myszki. Wszystkie wyposażono w miniaturowe odbiorniki Unifying, które są zdolne do obsługi nawet sześciu kompatybilnych klawiatur/mysz.

Ranking PC Worlda - myszy komputerowe.

Ranking PC Worlda - zestawy klawiatura+mysz.

Najnowsze produkty Logitecha noszą oznaczenia Wireless Keyboard K350, Wireless Keyboard K340, Marathon Mouse M705 i Wireless Mouse M505. Wszystkie korzystają z bezprzewodowej technologii Logitech Advanced 2.4 GHz, natomiast dwa pierwsze (klawiatury) mogą się pochwalić dodatkowo zabezpieczającym wprowadzane dane 128-bitowym szyfrowaniem AES (Advanced Encryption Standard).

Bezprzewodowe nowości Logitecha - dwie myszki i dwie klawiatury

Odbiornik Logitech Unifying

Urządzenia przeznaczone są przede wszystkim dla użytkowników notebooków. Wyposażone zostały w cechujące się niewielkimi rozmiarami nanoodbiorniki, które po podłączeniu do portu USB komputera wystają zaledwie 8 milimetrów poza jego obudowę (podczas przenoszenia sprzętu nie musimy się więc martwić, że niechcący je złamiemy). Wspomniane odbiorniki noszą nazwę Unifying i mogą się pochwalić bardzo przydatną funkcją - potrafią one bowiem obsłużyć nawet do sześciu klawiatur/myszy Logitecha. Oznacza to, że korzystając z kilku kompatybilnych bezprzewodowych rozwiązań tego producenta, będziemy "blokowali" maksymalnie jeden port USB naszego komputera.

Bezprzewodowe nowości Logitecha - dwie myszki i dwie klawiatury

Wireless Keyboard K340

Logitech Wireless Keyboard K340

Urządzenie cechuje się kompaktowym kształtem, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca na biurku. Oferuje do dyspozycji użytkowników klawiaturę numeryczną oraz wyróżniające się cichą pracą (wedle zapewnień producenta) płaskie klawisze. Sprzęt zasilany jest za pomocą dwóch baterii typu AA. Na jednym takim zestawie może on pracować nawet przez trzy lata.

Logitech Wireless Keyboard K350

Urządzenie cechuje się falistym designem oraz falistym układem klawiszy (profilowane klawisze ułożone w falę mają się naturalnie dopasowywać do palców). Wyposażone zostało w miękką, profilowaną podpórkę na nadgarstki (zapewnia duży komfort pracy, co szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu na pisaniu) i, podobnie jak poprzednik, może pracować na zastosowanym zasilaniu (2 x AA) przez trzy lata (maksymalnie).

Bezprzewodowe nowości Logitecha - dwie myszki i dwie klawiatury

Marathon Mouse M705

Logitech Marathon Mouse M705

Laserowy "gryzoń" przeznaczony jest dla praworęcznych osób. Oferuje dodatkowe przyciski funkcyjne, które możemy przełączać kciukiem oraz hiperszybkie przewijanie. Producent zwraca uwagę na długi czas pracy urządzenia na bateriach (2 x AA), który sięga nawet trzech lat. Wśród wspieranych systemów znalazły się Windows XP/ Vista/ 7 i Mac OS X 10.4 (lub nowszy). Użytkownicy otrzymali również kompatybilne z nimi oprogramowanie - Logitech SetPoint i Logitech Control Center.

Logitech Wireless Mouse M505

Wyposażone w zapewniające lepszy uchwyt miękkie gumowe boki urządzenie korzysta z laserowej technologii. Pracuje na dwóch bateriach AA maksymalnie przez 15 miesięcy i przeznaczone jest zarówno dla osób lewo- jak i praworęcznych. Warto też wspomnieć, że sprzęt oferowany jest w trzech różnych wersjach kolorystycznych - szarej, bordowej i czarnej.

Dostępność

Nowe bezprzewodowe klawiatury zostały objęte 5-letnim okresem gwarancji i wycenione na 60 USD (K350) i 50 USD (K340). Powinny się one pojawić na rynku europejskim we wrześniu. Z kolei za nowe myszki (trafią one do sprzedaży w sierpniu) trzeba będzie zapłacić 70 USD (M705) i 50 USD (M505).