Bezprzewodowe okulary 3D od Samsunga - na nich załadujesz bez kabla

Samsung zaprezentował w Japonii okulary 3D, które wykorzystują magnetyczny rezonans do bezprzewodowego ładowania baterii. Bezprzewodowe okulary 3D Samsung pokazywał wcześniej także na targach CES 2011 w USA,. Sa już też dostępne na koreańskim rynku.

Bezprzewodowe okulary 3D

Sony niedawno opracowało specjalne okulary dla głuchoniemych. Tymczasem Samsung postanowił na coś, co zainteresuje chyba wszystkich miłośników 3D.

Koreański koncern we współpracy z Silhoette, australijskim producentem okularów, opracował okulary 3D, które są zasilane bezprzewodowo. Ważą tylko 27 gramów i należą do najlżejszych na świecie (Panasonic ma najlżejsze okulary 3D). Co ciekawe, do przesyłania sygnału 3D wykorzystują one komunikację Bluetooth zamiast podczerwieni.

Okulary 3D, które ładują się bez kabla

Okulary Samsunga głównie wyróżnia fakt, że potrafią wykorzystywać rezonans magnetyczny do ładowania swojej baterii. Wystarczy umieścić okulary na cylindrycznej ładowarce, a automatycznie zaczynają się one ładować. Czas ładowania to 2-3 godziny. W tym samym czasie można ładować nawet 4 pary okularów.

Samsung ma okulary bezprzewodowe, a sprzedaje okulary z kablami

Świetnie, ale skoro Samsung ma tak wygodne okulary, to dlaczego w Europie wciąż wciska do swoich telewizorów aktywne okulary 3D, które trzeba ładować za pomocą kabla?