Bezprzewodowe peryferia dla Maków

W marcu na rynek europejski trafi najnowszy zestaw bezprzewodowy firmy Logitech, przeznaczony dla użytkowników komputerów Macintosh. Zestaw, o którym mowa to Cordless Desktop S 530, składa się z klawiatury i myszy - producent zaprezentował go na trwających w Las Vegas targach elektroniki użytkowej CES 2006.

Logitech Cordless Desktop S 530

Logitech Cordless Desktop S 530

Pierwsze, co zwraca uwagę w przypadku tego zestawu, to zachowanie przez Logitech charakterystycznej dla Macintoshy stylistyki i biało-srebrnego designu. Klawiatura o grubości 19 mm została wyposażona we wbudowaną podpórkę na dłonie oraz dwa panele, na których znajduje się 15 przycisków ułatwiających korzystanie z Internetu i multimediów, w tym klawiszy obsługujących muzykę i listy odtwarzania iTunes, jak też przycisków uruchamiających aplikację iPhoto i wyszukiwarkę Spotlight. Po lewej stronie klawiatury można znaleźć klawisze funkcyjne poczty elektronicznej, przeglądania dokumentów i stron WWW. Myszka znajdująca się w zestawie została wyposażona w pięć przycisków (ich funkcje również można dostosowywać).

Logitech Cordless Desktop S 530

Logitech Cordless Desktop S 530

Zestaw można także podłączyć do komputera za pomocą portu USB. Obsługuje technologię zarządzania stanem zasobów baterii - maksymalny czas pracy baterii wynosi ok. 6 miesięcy, a na 10 dni przed przewidywanym czasem jej zużycia użytkownik jest powiadamiany o konieczności wymiany baterii. Do zestawu dołączone jest oprogramowanie Logitech Control Center, umożliwiające dostosowanie funkcji przycisków do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przewidywana cena tego zestawu to ok. 89,99 euro.

Logitech Cordless Desktop S 530

Logitech Cordless Desktop S 530

Więcej informacji: Logitech


Zobacz również