Bezprzewodowe peryferia dla Maków

W marcu na rynek europejski trafi najnowszy zestaw bezprzewodowy firmy Logitech, przeznaczony dla użytkowników komputerów Macintosh. Zestaw, o którym mowa to Cordless Desktop S 530, składa się z klawiatury i myszy - producent zaprezentował go na trwających w Las Vegas targach elektroniki użytkowej CES 2006.

Bezprzewodowe peryferia dla Maków

Logitech Cordless Desktop S 530

Pierwsze, co zwraca uwagę w przypadku tego zestawu, to zachowanie przez Logitech charakterystycznej dla Macintoshy stylistyki i biało-srebrnego designu. Klawiatura o grubości 19 mm została wyposażona we wbudowaną podpórkę na dłonie oraz dwa panele, na których znajduje się 15 przycisków ułatwiających korzystanie z Internetu i multimediów, w tym klawiszy obsługujących muzykę i listy odtwarzania iTunes, jak też przycisków uruchamiających aplikację iPhoto i wyszukiwarkę Spotlight. Po lewej stronie klawiatury można znaleźć klawisze funkcyjne poczty elektronicznej, przeglądania dokumentów i stron WWW. Myszka znajdująca się w zestawie została wyposażona w pięć przycisków (ich funkcje również można dostosowywać).

Bezprzewodowe peryferia dla Maków

Logitech Cordless Desktop S 530

Zestaw można także podłączyć do komputera za pomocą portu USB. Obsługuje technologię zarządzania stanem zasobów baterii - maksymalny czas pracy baterii wynosi ok. 6 miesięcy, a na 10 dni przed przewidywanym czasem jej zużycia użytkownik jest powiadamiany o konieczności wymiany baterii. Do zestawu dołączone jest oprogramowanie Logitech Control Center, umożliwiające dostosowanie funkcji przycisków do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przewidywana cena tego zestawu to ok. 89,99 euro.

Bezprzewodowe peryferia dla Maków

Logitech Cordless Desktop S 530

Więcej informacji: Logitech