Bezprzewodowe projektory Panasonic

Panasonic zaprezentował dwa nowe projektory przenośne PT-LB20 i PT-LB30, które dzięki wbudowanym kontrolerom sieci WiFi standardu "g" są w stanie bezprzewodowo odbierać materiał audio-wideo z komputera. Dodatkowo wprowadzono ciekawą funkcję poprawy jakości obrazu w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach.

Projektor Panasonic PT-PB20

Projektor Panasonic PT-PB20

Bezprzewodowość to rzecz znana w projektorach od kilku lat. Dotychczas problemem było przesyłanie obrazu, który cechowałaby wysoka jakość. Dodatkowym ograniczeniem była możliwość płynnego przesyłania jedynie materiałów statycznych (zdjęć, plansz prezentacji). Panasonic w swoich nowych urządzeniach rozwiązał oba problemy. Po pierwsze zastosowano szybki interfejs "g" oferujący przepustowość do 54 Mbps, po drugie zdecydowanie usprawniono sprawność kompresji dokonywanej "w locie". Materiał kompresowany jest przed wysyłką i dekompresowany w momencie dotarcia do projektora. Projektor wyświetla obraz o rozdzielczości macierzystej XGA (1024x768 pikseli) korzystając z technologii LCD.

Oba modele projektorów mają niewielkie gabaryty. Model LB20 waży 2,1 kg, a do obsługi sieci WiFi nie jest potrzebne korzystanie z dodatkowej karty. Kontrolery bezprzewodowe są zintegrowane z obudową. Panasonic gwarantuje płynne przesyłanie materiałów audio-wideo w następujących formatach: ASF, WMV, AVI, MPEG 1/2/4.

Dla prezentera istotnymi cechami jest szybki start i przejście projektora w stan spoczynku. Nowe modele startują w 2 sekundy, a po zakończeniu pracy nie wymagają oczekiwania na ich schłodzenie.

Znakomicie zapowiada się nowa funkcja Daylight View. W projektorze zamontowano czujnik oświetlenia zewnętrznego. W zależności od intensywności oświetlenia projektor wybiera jeden z 4 predefiniowanych trybów prezentacji barw czuwając aby były one cały czas zbliżone do tych jakie uzyskamy przy całkowitym zaciemnieniu. Sprawia to, że w praktyce z projektora o nominalnej jasności 2000 ANSI lumenów w warunkach silnego nasłonecznienia można uzyskać wyrazistość obrazu charakterystyczną dla urządzeń o 1000 ANSI jaśniejszych. Model z 30 w symbolu gwarantuje jasność na poziomie 3000 ANSI lumenów.


Zobacz również