Bezprzewodowe sieci Asusa

Asus stworzył platformę [email protected] w skład której wchodzą takie elementy jak: płyty główne wyposażone w złącze Wi-Fi, karty WLAN oraz oprogramowanie dostępowe (Software Access Point).

Bezprzewodowe sieci Asusa

Asus [email protected] jest platformą zapewniającą bezprzewodowe przesyłanie danych z wykorzystaniem protokołu 802.11b/g. Konfiguracja sieci i współdzielenie łącza internetowego mają być maksymalnie uproszczone, co jest priorytetem producenta.

Nowe modele płyt głównych Asusa mają specjalne złącza, w których można umieścić opcjonalną kartę WiFi. Ona również pochodzi od Asusa, co ma gwarantować pełną kompatybilność z płytą główną. W komplecie znajduje się także antena zewnętrzna, którą montuje się poza obudową. Zasięg sieci to ok 30 m w pomieszczeniach zamkniętych i do 300 m na otwartej przestrzeni.

Karta WiFi Asusa pozwala nie tylko na współpracę z punktami dostępowymi różnych producentów, lecz również na przekształcenie komputera w punkt dostępowy (funkcje Software Access Point dostępne są jednak wyłącznie pod kontrolą systemu Microsoft Windows XP).