Bezprzewodowe telewizory od LG

W ofercie koreańskiego koncernu LG pojawią się wkrótce nowe telewizory LCD i plazmowe, które będą wyposażone w obsługę protokołu Bluetooth - poinformowali przedstawiciele firmy podczas berlińskich targów IFA. Dzięki temu do telewizorów będzie można bezprzewodowo podłączyć np. słuchawki lub urządzenia multimedialne.

Moduły Bluetooth będą standardowo instalowane w telewizorach plazmowych z serii PG7000 oraz LCD z serii LG700 - nowe urządzenia z tych rodzin mają się pojawić w najbliższych tygodniach na europejskim rynku. LG zapowiada też, że z czasem telewizory z Bluetooth pojawią się także w innych regionach.

Bezprzewodowe telewizory od LG

Telewizor plazmowy z serii PG7000, prezentowany na targach IFA

Przedstawiciele koreańskiego koncernu oficjalnie zaprezentowali nowy system w akcji na przykładzie wystawianej na IFA 50-calowej plazmy LG - na ekranie wyświetlono zdjęcia przechowywane w pamięci telefonu komórkowego (oba urządzenia połączono właśnie za pośrednictwem Bluetooth). Rzecznik LG mówi, że to nie jedyne zastosowanie "bezprzewodowego" telewizora - użytkownik będzie też mógł np. podłączyć do niego bezprzewodowo słuchawki.

Nowe telewizory LG będą też standardowo wyposażone są też w złącze USB oraz slot umożliwiający korzystanie z kart pamięci flash. Dzięki temu na ekranie można wyświetlać zdjęcia zapisane na przenośnych nośnikach oraz odtwarzać pliki MP3.

Cen oraz dokładnych specyfikacji nowych plazm i LCD TV firmy LG na razie nie podano.