Bezprzewodowi w Nowym Orleanie

Na wystawie Wireless 2000, odbywającej się w Nowym Orleanie, główni producenci oprogramowania i sprzętu do bezprzewodowej komunikacji prezentują swoje najnowsze osiągnięcia.

Na odbywającej się w Nowym Orleanie wystawie Wireless 2000, organizowanej przez Stowarzyszenie Przemysłu Telekomunikacji Komórkowej (CTIA - Cellular Telecommunications Industry Association), swoje nowe produkty zaprezentowały wiodące firmy przemysłu telekomunikacji bezprzewodowej.

Firma Sybase przedstawiła bazę danych SQL Anywhere Studio 7.0, która pozwala na wymianę danych korporacyjnych pomiędzy przenośnymi urządzeniami telekomunikacyjnymi i systemem firmy poprzez Internet oraz sieci telefonii komórkowej. SQL Anywhere Studio 7.0 będzie w sprzedaży w ciągu najbliższych 30 dni i ma kosztować 399 USD (licencja na jedno stanowisko) i 999 USD (10 użytkowników).

Lucent Technologies i Telecommunications Systems zaprezentowały Short Message Service Center: serwis oferujący obsługę elektronicznej skrzynki pocztowej, wyszukiwarkę internetową, subskrypcję list e-mailingowych (notowania giełdowe i aktualności) oraz usługi WAP (Wireless Application Protocol). Lucent Technologies przedstawiła także nowy serwer sieciowy z rodziny ORINCO: ORINCO AS-1000 Access Server do szerokopasmowej bezprzewodowej transmisji danych w protokole IP wraz z systemem aplikacji ORINCO Home Networking System, umożliwiającym zbudowanie szybkiej sieci do wspólnej pracy na plikach i drukarkach i korzystania z jednego połączenia internetowego. Oba produkty mają by dostępne pod koniec tego miesiąca.

Ericsson zaprezentował natomiast nowy model telefonu komórkowego (A1228c) pracujący w systemie CDMA, umożliwiający dostęp do Internetu, poczty elektronicznej i współpracujący z większością akcesoriów Ericssona. A1228c zaopatrzony jest w mikroprzeglądarkę WAP, baterie wystarczające na 5,6 godzin rozmowy i maksymalnie 225 godzin pracy w trybie stand-by.

Telular przedstawiła bezprzewodowy terminal zaprojektowany dla sieci GSM 900 MHz i 1800 MHz o nazwie PhoneCell SX4e GSM Fixed Wireless. Terminal oferuje cyfrowe przesyłanie głosu i danych, cyfrowy fax i pełne wsparcie dla usług z pakietu GSM Phase 2, zawierającego m.in. kolejkowanie rozmów (call waiting), przekierowywanie rozmów (call forwarding) i funkcję wyświetlania tożsamości rozmówcy (caller ID).