Bezprzewodowo i z THX

Logitech zaprezentował zestaw kolumn 5.1 opatrzony certyfikatem THX - Z-5450. Model ten wyposażono w tylne kolumny do których sygnał audio przesyłany jest bezprzewodowo.

Każda z kolumn surround może zostać zainstalowana w odległości do 8,5m od panelu sterowania kolumnami. Tylne kolumny są aktywne (mają własne wzmacniacze) co sprawia, że wymagają podłączenia do prądu. Zestaw dysponuje łączną mocą 315 W RMS i został opatrzony certyfikatem THX.

W zestawie kolumn Logitech Z-5450 sygnał audio do tylnych kolumn dociera drogą bezprzewodową

W zestawie kolumn Logitech Z-5450 sygnał audio do tylnych kolumn dociera drogą bezprzewodową

Do transmisji bezprzewodowej wykorzystywane jest pasmo radiowe 2,4 GHz. Ewentualne zakłócenia w przesyle sygnału mają być eliminowane dzięki zwielokrotnieniu transmisji bezprzewodowej. W przypadku gdy jeden z pakietów zostanie zgubiony, drugi, identyczny równocześnie wysyłany powinien dotrzeć do odbiornika WiFi w kolumnach zapewniając stabilność połączenia. Wg. Logitecha opóźnienie w docieraniu sygnału do kolumn tylnych wynosi nie więcej niż 20 ms.

Zestaw posiada 7 wejść pozwalających na podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku. Kolumny wyposażono w dekodery DPLII, DD, DTS oraz DTS 96/24. Całością można sterować bezprzewodowym pilotem.

Cena zestawu to 1899 zł.


Zobacz również