Bezprzewodowy Asmax

Veracomp rozszerzy ofertę rozwiązań internetowych dla domu i biura wprowadzając na rynek nową rodzinę produktów Asmax do bezprzewodowej transmisji danych.

Veracomp rozszerzył ofertę rozwiązań internetowych dla domu i biura wprowadzając na rynek nową rodzinę produktów Asmax do bezprzewodowej transmisji danych.

Firma Veracomp zapowiedziała wprowadzenie na rynek polski rodziny produktów Asmax Wireless. Na przełomie sierpnia i września dystrybutor udostępni pełną gamę rozwiązań Asmax, umożliwiających uzyskanie dostępu do Internetu oraz komunikację między użytkownikami sieci z wykorzystaniem częstotliwości radiowych. Mają to być produkty tanie, które mają szansę trafić do odbiorców domowych.

Jako pierwsze wprowadzone zostaną bezprzewodowe routery wyposażone w zaawansowane funkcje sieciowe takie, jak: przełączanie w sieciach LAN czy możliwość tworzenia sieci WAN i VPN (Virtual Private Network). W skład nowej rodziny wejdą też punkty dostępowe (Wireless Access Point) i mosty (wireless bridge) pozwalające na rozbudowanie infrastruktury i zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej, a także komplet akcesoriów (anteny, kable). W ofercie znajdą się również adaptery PCI i karty PCMCIA umożliwiające podłączenie komputerów stacjonarnych i przenośnych do bezprzewodowych sieci.

Produkty z serii Asmax Wireless pracują w radiowym paśmie 2,4 GHz. Maksymalna prędkość przesyłu danych wynosi 11 megabitów na sekundę. Urządzenia działają w technologii DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum). Zapora ogniowa (firewall), kodowanie WEP 64 i 128 bitowe, zapis prób włamań do sieci oraz filtrowanie pakietów zapewniają zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem. Ich konfiguracja i zarządzanie odbywa się z poziomu przeglądarki WWW.

Routery Asmax BR-804 wireless będą kosztować 1265 zł, BR-804 VPN – 979 zł. Są to sugerowane ceny detaliczne netto. Ceny pozostałych rozwiązań nie zostały jeszcze ustalone.

Informacje na temat zasad działania i projektowania bezprzewodowych sieci w środowiskach LAN pojawią się również w polskojęzycznym serwisie internetowym http://www.asmax.pl .


Zobacz również