Bezprzewodowy DeX pozwoli na zamianę Galaxy Note 20 w komputer

Galaxy Note 20 zaoferuje tryb DeX nowej generacji. Dzięki temu rozwiązaniu szybko i skutecznie zamienimy smartfona w potężnego peceta.

Samsung DeX to rozwiązanie pozwalające na zamianę telefonu komórkowego w komputer. Po raz pierwszy DeX został zaprezentowany na początku 2017 roku razem ze smartfonami z rodziny Galaxy S8. Niestety początkowo rozwiązanie to było mocno niedoskonałe. Wcale nie chodziło o zbyt małą wydajność topowych smartfon sprzed trzech lat. Głównym problemem była konieczność stosowania specjalnej stacji dokującej DeX.

Samsung DeX

Samsung DeX

Za pośrednictwem stacji dokującej DeX można było podłączyć zewnętrzny monitor oraz urządzenia peryferyjne.

W 2018 roku Samsung postanowił wyeliminować tą wadę i zezwolił na podłączenie smartfona do monitora za pośrednictwem przewodu USB Typu C - HDMI. Pierwszym smartfonem z obsługą tego rozwiązania był Galaxy Note 9.

Teraz wraz z Galaxy Note 20 Ultra Samsung zaprezentuje bezprzewodowego DeX'a, który pozwoli zamienić smartfona w komputer bez wykorzystania kabli.

Informowaliśmy już o masywnym wycieku dotyczącym Samsung Galaxy Note 20 Ultra (zachęcamy do zapoznania się). Ujawnił on również, że oprogramowanie Galaxy Note 20 Ultra zaoferuje bezprzewodowy tryb DeX. Bardzo prawdopodobne, że funkcja ta dostępna będzie również dla Galaxy Note 20 oraz starszych modeli z rodziny Galaxy S i Galaxy Note.

Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note 20 Ultra

Bezprzewodowy tryb DeX pozwoli na podłączenie komputera do monitora z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej. Oczywiście w tym celu monitor musi być wyposażony w łączność bezprzewodową. Po podłączeniu akcesoriów za pośrednictwem Bluetooth będziemy mogli cieszyć się trybem DeX bez wykorzystania kabli. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, jak wyglądać będą opóźnienia oraz jak bardzo bezprzewodowy tryb DeX wpłynie na rozładowywanie się baterii.

Zapoznaj się z wszystkie informacjami na temat Samsunga Galaxy Note 20 w naszym artykule zbiorczym.

Masz smartfon Samsunga? Zobacz, jak skorzystać z trybu DeX.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S10

Źródło: sammobile.com