Bezprzewodowy Merlin for Ricochet

Firma Novatel Wireless zapowiedziała premierę karty PCMCIA Type II o nazwie Merlin for Ricochet, stworzonej z myślą o PowerBookach.

Karta Merlin for Ricochet proponowana przez firmę Novatel Wireless jest przeznaczona głównie dla przenośnych komputerów Macintosh i umożliwia dostęp do bezprzewodowej sieci Metricom Ricochet 128 Kbps.

Merlin for Ricochet to karta PCMCIA pasująca do slotów Type II w laptopach i urządzeniach CE, która oferuje bezprzewodową obsługę poczty elektronicznej, korzystanie z zasobów Internetu oraz dostęp do korporacyjnych sieci LAN z notebooków lub innych urządzenień przenośnych z dowolnego miejsca, w którym działa bezprzewodowy serwis Ricochet.

Ricochet to technologia bezprzewodowego przesyłania danych wykorzystująca mechanizm szyfrowania RSA zapewniający bezpieczeństwo przekazywanych infomacji i uniemożliwiający ich przechwytywanie i odszyfrowanie.

Karta Merlin współpracuje z różnymi odmianami systemu Windows albo Mac OS, wyposażona jest w slot Type II PC Card, a cena i data ukazania się urządzenia na rynku nie zostały jeszcze podane.

www.ricochet.com


Zobacz również