Bezprzewodowy Palm 2001

Podczas konferencji Palmsource 2000, prezes Palma przedstawił swoją wizję rozwoju przenośnych komputerów oraz ogłosił plany technologiczne firmy związane z Palm OS.

W ramach konferencji Palmsource 2000, prezes Palma Carl Yankowski przedstawił plany technologicznego rozwoju Palm OS i rynku bezprzewodowych urządzeń.

Według Yankowskiego w 2001 roku czeka nas szeroka oferta bezprzewodowych modemów, przenośnych urządzeń zaprojektowanych dla Palm OS, a komputerki Palma będą miały dostęp do większości bezprzewodowych sieci na świecie.

Poza tym firma Samsung wykupiła licencję na Palm OS dla swoich 'inteligentnych' telefonów (smartphones), które mają pojawić się na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku. Z myślą o tego typu produktach, zrobiły to już wcześniej firmy Nokia, Motorola i Kyocera.

Carl Yankowski ogłosił też zaplanowane na koniec bieżącego roku uruchomienie portalu MyPalm.com, który będzie oferował bezprzewodwą obsługę poczty elektronicznej, kalendarz synchronizowany online, dostęp do zasobów WWW, wszelkie funkcje zostaną przystosowane do rozmiarów 'palmowych' ekraników, a zawartość zoptymalizowana do przesyłu przez sieć bezprzewodową.

Kolejnym planem Yankowskiego jest uczynienie z Palma rodzaju 'elektronicznego portfela', w którym dzięki zabezpieczeniom oferowanym przez Palm OS 4.0, będzie można przechowywać prawo jazdy, paszport, dane karty kredytowej oraz bezpiecznie przeprowadzać transakcje finansowe

www.palm.com


Zobacz również