Bezprzewodowy ekran dla policji

Matsushita, znana pod nazwą Panasonic, zaprezentowała bezprzewodowy wyświetlacz LCD pozwalający na wyświetlanie obrazu z komputera znajdującego się w odległości do 50 metrów.

Podczas odbywających się w Nowym Jorku targów komputerowych TechXNY firma Panasonic zaprezentowała ProNote Air FG czyli bezprzewodowy wyświetlacz LCD umożliwiający prezentację obrazu z komputera odległego 50 metrów od ekranu. ProNote Air FG wykorzystuje do komunikacji z komputerem technologię bezprzewodowego przesyłu danych IEEE 802.11b. Urządzenie wyposażone jest poza tym w 8 MB pamięci SDRAM, która w przypadku zakłóceń w transmisji stanowi bufor dla danych przesyłanych do wyświetlacza.

Wyświetlacz jest wodoodporny, wytrzymuje upadek z wysokości do 120 cm i jego producent ma nadzieję, że będzie on stosowany np. przez policję drogową, bowiem ważący 920 g komputer bazowy może być zamontowany na motocyklu lub w samochodzie. Policjant opuszczając swój pojazd w celu np. skontrolowania zatrzymanego kierowcy, ma dzięki ProNote Air FG, stały dostęp do wszelkiego typu kartotek. Rozmiary ważącego około 700 g wyświetlacza to 222 x 162 x 12,5 mm. Dostarczany z nim komputer bazowy jest wyposażony natomiast w 300 MHz procesor, dysk twardy o pojemności 5 GB oraz 64 MB RAM. Panasonic zamierza sprzedać 30-35 tysięcy wyświetlaczy do końca 2001 roku, ale cena produktu nie jest jeszcze znana.

www.panasonic.com


Zobacz również