Bezprzewodowy triumwirat

Firmy Apple, Ericsson i Sun Microsystems połączyły swoje wysiłki w celu stworzenia technologicznej platformy do dostarczania multimedialnych treści urządzeniom bezprzewodowym.

Trójprzymierze zawarte pomiędzy Apple, Ericssonem i Sun Microsystems ma na celu stworzenie platformy pozwalającej dostarczać do bezprzewodowych urządzeń multimedialnych treści takich jak np. klipy filmowe. Każda z firm ma skoncentrować się na określonym obszarze projektu Ericsson Content Delivery Solution: Apple ma wykorzystać swoje oprogramowanie QuickTime do tworzenia i kodowania zawartości, Ericsson zająć się tworzeniem bezprzewodowej infrastruktury, natomiast Sun Microsystems zapewni sprzęt i oprogramowanie do dostarczania zawartości. 'Chcemy stać się pomostem pomiędzy zawartością generowaną przez Apple i bezprzewodową infrastrukturą budowaną przez Ericssona', twierdzi menadżer produktu Sun Microsystems, Videhi Mallela.

Firmy planują przedstawić sprzętowo-programowy pakiet dla operatorów telefonii komórkowej w drugiej połowie bieżącego roku, twierdzi Anette Jorgensen z Ericssona, ale nie wiadomo jeszcze jacy operatorzy sieciowi będą korzystać z nowego sprzętu i oferować bezprzewodowe usługi. Technologia została zademonstrowana w czasie, odbywającej się w Beverly Hills, konferencji QuickTime Live! - przedstawiciele firm zakodowali film wideo w MPEG-4, przesłali go strumieniowo przez serwer Sun'a i wyświetlili na ekranie telewizora wyposażonego w przystawkę, monitorze komputera i ekranikach bezprzewodowych gadżetów Ericssona.

http://www.ericsson.com

http://www.sun.com

http://www.apple.com


Zobacz również