Bezprzewodowy wzmacniacz od Ratoc Systems

RAL-AMP01 to oznaczenie najnowszego wzmacniacza japońskiej firmy Ratoc Systems. Przeznaczone do współpracy z komputerami urządzenie komunikuje się z nimi za pomocą łączności bezprzewodowej.

Wzmacniacz RAL-AMP01 przeznaczony jest dla użytkowników komputerów. Komunikuje się z nimi za pomocą łączności bezprzewodowej (2,4 GHz) przy wykorzystaniu specjalnego transmitera podłączanego do portu USB. Urządzenie pozwala na transfer danych z prędkością 4 Mb/s na maksymalną odległość 10 metrów. Sprzęt cechuje pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz (-0.3 dB) oraz możliwość podłączenia dwóch 10-watowych głośników (8 Ohm).

RAL-AMP01

RAL-AMP01

Na przednim panelu znajdziemy między innymi duże pokrętło głośności oraz wyjście słuchawkowe, natomiast z tyłu wyprowadzono złącza AUX oraz port USB umożliwiające podłączenie iPoda. Całość zamknięto w srebrnej obudowie o wymiarach 138 x 180 x 125 mm (waga - około 2,6 kg). Wśród wspieranych systemów znalazły się Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows Me, Windows 98 SecondEdition, MacOS X-10.1 (lub późniejszy) i MacOS 9.2.2.

RAL-AMP01 wyceniono na około 240 euro (po przeliczeniu z jenów). Niestety nie wiadomo kiedy urządzenie pojawi się na półkach europejskich sklepów.