Bezszelestny "gryzoń" od Buffalo

Japońska firma Buffalo zaprezentowała nową myszkę komputerową o oznaczeniu BOMU-SL/M. Urządzenie - jak podkreśla producent - wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku "gryzoni" niezwykle cichą pracą.

Jeżeli pracujesz do późnych godzin nocnych przy komputerze a twoi współlokatorzy uskarżają się na hałas jaki przy tym generujesz (klikanie, przesuwanie scrolla), być może powinieneś zainteresować się nową myszką firmy Buffalo. Urządzenie o oznaczeniu BOMU-SL/M, które dostępne jest w dwóch kolorach (czarnym - BOMU-SL/MBK i srebrnym - BOMU-SL/MSV), charakteryzuje się bowiem wyjątkowo cichą pracą, podczas której generuje hałas nie przekraczający 4,9 dB.

Buffalo BOMU-SL/MBK

Buffalo BOMU-SL/MBK

"Gryzoń", który mierzy 58 x 31 x 97 mm i waży 80 gramów, komunikuje się z komputerem za pomocą wpinanego do portu USB 2.0 kabla o długości 1,5 metra. Warto też dodać, że zastosowany w nim sensor optyczny pozwala na pracę w rozdzielczości 800 dpi.

Nowość powinna trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku w cenie 30 USD. Niestety nie wiadomo, kiedy pojawi się na rynku europejskim.


Zobacz również