Biblia została udostępniona w wersji "emotikonowej"

Biblia doczekała się kolejnego tłumaczenia. Tym razem została przełożona na język, który powinien przypaść do gustu generacji Y.

W serwisie iTunes udostępniona została nowa interesująca pozycja: Bible Emoji. Scripture 4 Millenials. Dzięki temu rekord liczby tłumaczeń należący do Biblii został podkręcony do 532.

Dla kogo?

Nowe tłumaczenie Biblii skierowane jest do pokolenia milenialsów (generacja Y), którego pierwsi przedstawiciele urodzili się w 1982 roku. Aby do nich trafić jego autor, który identyfikowany jest jedynie jako emotikon przedstawiający uśmiechającego się faceta w okularach, sięgnął właśnie po wspomniane emotikony wykorzystując napisany przez siebie program dopasowujący 80 odrębnych Emoji do 200 słów. Prace nad "emotikonową" Biblią trwały ponoć sześć miesięcy.

Zobacz również:

  • Nowa funkcja w aplikacji Uber Eats
  • Google przedstawia Woolaroo, aplikację do ochrony zagrożonych języków

Licząca 3300 stron Bible Emoji. Scripture 4 Millenials dostępna jest w iTunes w cenie 3,49 euro, co daje po przeliczeniu ok. 15 zł. Osoby zainteresowane odkryciem Biblii w nowym tłumaczeniu mogą też skorzystać ze strony www.bibleemoji.com pozwalającej na przetłumaczenie wersów Biblii na język bardziej atrakcyjny w oczach milenialsów.