Biblia została udostępniona w wersji "emotikonowej"

Biblia doczekała się kolejnego tłumaczenia. Tym razem została przełożona na język, który powinien przypaść do gustu generacji Y.

W serwisie iTunes udostępniona została nowa interesująca pozycja: Bible Emoji. Scripture 4 Millenials. Dzięki temu rekord liczby tłumaczeń należący do Biblii został podkręcony do 532.

Dla kogo?

Nowe tłumaczenie Biblii skierowane jest do pokolenia milenialsów (generacja Y), którego pierwsi przedstawiciele urodzili się w 1982 roku. Aby do nich trafić jego autor, który identyfikowany jest jedynie jako emotikon przedstawiający uśmiechającego się faceta w okularach, sięgnął właśnie po wspomniane emotikony wykorzystując napisany przez siebie program dopasowujący 80 odrębnych Emoji do 200 słów. Prace nad "emotikonową" Biblią trwały ponoć sześć miesięcy.

Licząca 3300 stron Bible Emoji. Scripture 4 Millenials dostępna jest w iTunes w cenie 3,49 euro, co daje po przeliczeniu ok. 15 zł. Osoby zainteresowane odkryciem Biblii w nowym tłumaczeniu mogą też skorzystać ze strony www.bibleemoji.com pozwalającej na przetłumaczenie wersów Biblii na język bardziej atrakcyjny w oczach milenialsów.